check lock tag facebook briefcase angle-double-left angle-double-right angle-left angle-right bank linkedin twitter star

"Het gesprek over veilig en gezond werken voer je elke dag."

01 september 2025

In de VACO kalender 2025 spelen medewerkers uit de banden- en wielenbranche de hoofdrol. Deze maand delen wij met u het achtergrondverhaal van de medewerker van september 2025.


Claudia Bocxe is sales  en regiomanager. Wat houdt dat in? "Ontzettend veel, want het werk is heel breed. Ik stuur managers aan, ondersteun hen bij personeelszaken en bespreek welke medewerkers we naar een training willen laten gaan. Daarnaast kijk ik naar mogelijkheden om processen te optimaliseren en de groei van ons team verder te ondersteunen. Mijn regio telt veertien filialen: van Utrecht en Nieuwegein tot Barneveld en Deventer. Ik bezoek sommige filialen vaker dan andere, maar omdat ik altijd door de werkplaats loop en een praatje maak, ken ik iedereen."

 

Druk op de ketel
"Ik heb lang in het toerisme gewerkt, ook als regiomanager, maar door corona ging dat bedrijf failliet. Daarna kwam ik bij een ander bedrijf terecht waar ik het eigenlijk prima naar mijn zin had, maar het ontbrak mij aan prikkels en uitdagingen. Ik functioneer beter met wat druk op de ketel. Ik werk hier nu een jaar. De spanning, druk en uitdaging die ik in mijn vorige baan miste, zijn hier ruimschoots aanwezig." Deze wereld was Claudia niet onbekend, want ze groeide op in het autobedrijf van haar ouders. "Wij woonden naast de zaak, en ik hielp altijd mee: onderdelen halen, klanten wegbrengen, telefoon opnemen. Ik leerde het spelenderwijs en besloot de cirkel rond te maken door terug te keren naar de branche waar ik begon." Wat vinden je ouders ervan dat je weer terug bent in de branche? "Mijn ouders steunen me altijd, wat ik ook doe. Het gaat erom dat ik mijn passie volg en ik mezelf kan zijn in wat ik doe."

 

De belangrijkste uitdaging: veiligheid
Door de krappe arbeidsmarkt is het een uitdaging om op alle vestigingen voldoende geschoold personeel te vinden. Het is daarnaast ook belangrijk om een team in beweging te krijgen, de juiste stimulans te bieden en mensen positief te prikkelen. Maar misschien is het belangrijkste aspect wel veiligheid. Claudia: "Iedereen draagt brillen en werkschoenen. Ik ook, een damesmodel met stalen neus en vloeistofdicht. Maar gehoorbescherming blijft een uitdaging. Vooral jonge mensen beseffen de risico's niet. Veelvoorkomende reacties zijn: 'Ik heb geen oordoppen nodig, want ik hoor alles nog goed' en 'Zo'n oorsuis krijg ik toch niet'. We bieden daarom alle medewerkers een eigen bril en oordoppenset aan, inclusief otoplastieken op kosten van de werkgever. Het is een kwestie van zorgen voor elkaar en alert blijven. Het gesprek over veilig en gezond werken voer je elke dag."

Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown.